Sterowniki do solarów w ofercie sklepu sterownikitech.pl

Sterowniki do solarów w ofercie sklepu sterownikitech.pl

Ogrzewanie solarne staje się coraz popularniejszym, alternatywnym sposobem ogrzewania budynków. Solary można spotkać coraz częściej, zwłaszcza na nowych, niedawno wybudowanych budynkach. System ogrzewania oparty o kolektory słoneczne wymaga odpowiednich sterowników, które kontrolują prace pomp, pracę samych solarów i zabezpieczają kolektory przed przegrzaniem. Na rynku istnieje wiele urządzeń sterujących systemem solarnym, od najprostszych sterowników, po zaawansowane regulatory. Tego typu urządzenia znajdziemy w ofercie sklepu internetowego sterownikitech.pl. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z modeli.

Regulator PC SOL 150
Jeśli zależy nam na prostym w obsłudze urządzeniu, wybierzmy sterownik firmy Salus PC SOL 150. To jeden z najpopularniejszych regulatorów w ofercie sklepu sterownikitech.pl. Jego podstawowym zadaniem jest przekazywanie ciepła z kolektorów solarnych do zasobników ciepłej wody. Ogromną zaletą sterownika jest bardzo przyjazny w obsłudze system Touch & Play. Poradzą sobie z nim z łatwością nawet początkujący użytkownicy. Regulator obsłuży podstawowy system solarny. Posiada także inteligentny alarm i opcję rozpoznawania sytuacji alarmowych.

Regulator solarny Ekosol 400
Ten sterownik proponowany przez sterownikitech.pl służy do sterowania pompą układu solarnego, sprawiając, że proces ładowania zasobnika c.w.u. staje się bardziej wydajny i sprawniejszy. Regulator wyposażony jest w licznik energii. Daje możliwość podgrzewania zasobnika c.w.u do wybranej przez nas temperatury. Z jego pomocą możemy sterować dwoma polami paneli słonecznych. Mamy wybór jednego z trzech trybów pracy pompy cyrkulacyjnej. Czytelne menu oraz intuicyjna obsługa ułatwiają użytkowanie sterownika.

Regulator PC SOL 201 firmy Salus
To jedno z najwygodniejszych urządzeń tego typu w ofercie sklepu sterownikitech.pl. Jest wielofunkcyjne oraz bardzo praktyczne. Jednocześnie daje możliwość wyboru licznych schematów solarnych. Korzystanie z regulatora ułatwia bardzo czytelny wyświetlacz. Sterownik pozwala na taką pracę kolektora, która prowadzi do uzyskania maksymalnej ilości energii. Jedną z ciekawszych funkcji sterownika jest wizualizacja wykresu odzyskanej energii w przeciągu ostatnich dni. Dzięki temu możliwy jest dokładny monitoring pracy kolektora.

Termoregulator ST 400N
To jedna z najtańszych opcji w ofercie sklepu sterownikitech.pl jeśli chodzi o regulatory solarów. Dzięki urządzeniu możemy z łatwością sterować instalacją kolektorów słonecznych, a nie wydamy na niego zbyt wiele. Trzy podstawowe funkcje realizowane przez ten sterownik to: sterowanie pompą CO, funkcja antystop oraz funkcja antyzamarzanie. Urządzenie jest również wyposażone w dwa czujniki temperatury oraz wyświetlacz LED, podnoszący jego funkcjonalność.

Sterownik ST 402n
Ten sterownik jest z kolei jednym z najbardziej wielofunkcyjnych urządzeń z oferty sterownikitech.pl. Regulator nadzoruje i obsługuje pracę całego systemu solarnego i daje możliwość wybrania jednej z 11 możliwych konfiguracji układu. Pozwala także na sterowanie pracą pomp. Posiada możliwość podłączenia modułu Ethernet oraz GSM. Można podłączyć do niego także dodatkowe urządzenia np. pompę cyrkulacyjną lub grzałkę elektryczną. Sterownik wyposażony jest w bardzo przejrzysty, kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD. Jest wyjątkowo wytrzymały za sprawą doskonałej jakości materiałów, z których wykonano jego obudowę.
 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *